Для батьків підготували рекомендації на випадок, якщо під час ядерного вибуху їхні діти перебуватимуть у закладі освіти.

Про це на своєму сайті повідомило Міністерство освіти і науки України.

Рекомендації розробили Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром із ядерної та радіаційної безпеки.

Якщо дитина під час ядерного вибуху перебуває в школі або садочку, вона має залишатися там в укритті.

Аби туди не потрапляти шкідливі речовини, згідно з нормами безпеки, укриття мають загерметизувати зсередини. Батькам заходити до укриття з вулиці не дозволяється, адже вони можуть переносити на одязі радіоактивний пил, або він може потрапити в приміщення разом із повітрям.

У будь-якому приміщенні безпечніше, ніж на вулиці.

Варто переконатися заздалегідь, що укриття захистить дитину від радіації у випадку ядерного вибуху та впевнитися, що дитина готова до такого сценарію.

Для цього необхідно:

  1. переконатися, що у вчителів / вихователів та адміністрації є план дій. Він має базуватися на загальних правилах поведінки.
  2. домовитися з іншими батьками та вчителем, що у випадку ядерного вибуху двері укриття, де перебувають діти, не будуть відчиняти, допоки не буде дозволу від органів влади (якщо адміністрація про це не повідомила). Тобто, прийти та забрати дитину з укриття буде неможливо, поки не надійде офіційних оголошень, що загроза минула.
  3. переконатися, що укриття адаптоване для перебування там в умовах ядерної небезпеки. В адміністрації школи мають бути відповідні документи, акти перевірки органів контролю, акт ДСНС про те, що приміщення в задовільному санітарному та протипожежному стані.
    Деякі заклади освіти мають спеціальні протирадіаційні укриття або більш надійні герметичні сховища.

Складіть тривожний рюкзак для своєї дитини. Там мають бути:

  • пляшка чистої води;
  • поживні батончики чи снеки в герметичних пакуваннях;
  • нотатка від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контакти батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
  • телефон (за можливості), зарядний пристрій і павербанк;
  • індивідуальний набір необхідних ліків, респіратори (запас на кілька днів);
  • комплект змінної білизни та одягу;
  • спальник (якщо ними не забезпечує заклад);
  • улюблена іграшка або річ;
  • інші речі відповідно до віку дитину (підгузки, дитяче харчування).

Домовтеся з директором або вчителем / вихователем, що ці речі будуть зберігатися в легкому доступі в закладі освіти, щоби не навантажувати дитину важкими речами щоразу, коли вона йде до школи чи садочка.

Якщо ваша дитина має порушення функціонування щитоподібної залози або алергію на калій йодид, обовʼязково попередьте про це медичного працівника школи або садочка, вчителів (вихователів) або адміністрацію. В укритті дитині може знадобитися йодопрофілактика (лише після офіційної вказівки про це ДСНС чи органів влади).

Проговоріть із дитиною, що в разі ядерної загрози вона певний час залишатиметься в укритті з іншими дітьми. Поясніть, що це важливо для того, аби перечекати небезпеку. Запевніть її, що як тільки небезпека мине, ви знову будете разом.

Проговоріть сценарій з усіма членами вашої родини.

Органи місцевого самоврядування або адміністрація закладу можуть ухвалити рішення про тимчасове припинення очного навчання в закладі освіти.

Нагадуємо, що Міністерство охорони здоров’я надало 5 порад, як допомогти дитині в тривожній ситуації.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Дорогі батьки школярів!

 

Карантин змушує змінювати звичайні процеси в навчанні дітей. Ми звертаємо увагу на те, що карантин - це не канікули і виконання програм відбувається шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання. Діти мають виконувати певні завдання після перегляду відеоуроків, навчальних матеріалів на відповідних сайтах, блогах, платформах (посилання згідно розкладу та класу розміщені на сайті школи). Допоможіть дітям відповідально віднестися до опанування знань. Контролюйте режим дня Ваших дітей, режим роботи, режим харчування, дотримання заходів профілактики. 

Тепер вам треба займати своїх дітей різними заняттями і створити графік. У вас в планах години навчання, включно з онлайн активнощами, науковими експериментами і читанням книжок. Але є одне але...

Наші діти так само злякані, як і ми зараз. Вони не тільки чують все, що навколо відбувається, але й відчувають нашу постійну тривогу. Вони ніколи раніше такого не відчували і не бачили. І хоч ідея не ходити в школу місяць звучить класно, вони напевно уявляють собі літні канікули, а не реальність із ув‘язнення вдома, не зустрічаючись із друзями.

У наступні тижні ви помітите зміни в поведінці дітей. Тривогу, злість, протести через те, що вони не можуть жити нормальним життям. Вони будуть суперечити, виносити мозок і бунтувати весь цей час. Це нормальна і очікувана поведінка в таких умовах.

Все, що дітям зараз потрібно - комфорт і любов. Відчути, що все налагодиться і буде в порядку. Значить, у такі моменти забувайте про графік і навчання, залізьте під ковдру і поваляйтесь разом, пообнімайтесь. Почніть читати якусь книжку разом, як родина. Спечіть печиво чи намалюйте картинку.

Не переживайте, що діти відстануть від програми. Усі діти зараз в одному човні, і врешті буде все ок. Коли ми повернемось у класи, то ми все відкоригуємо і надолужимо в тому місці, де вони зупинились. Наші вчителі в цьому експерти! Не воюйте з дітьми через те, що вони не хочуть робити якесь завдання! Не зривайтесь на дітей через те, що вони не дотримуються графіка. Не карайте двома година навчання, якщо вони сперечаються.

Пам’ятайте, що врешті психіка вашої дитини в цій ситуації набагато важливіша за її академічні знання. І те, як вони почуватимуться зараз, всі ці тижні, залишиться з ними на все життя в пам‘яті. Зважайте на це щодня

І будьте здорові!

 

 

Булінг - ЦЕ МОРАЛЬНЕ, АБО ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО, АГРЕСІЯ У БУДЬ-ЯКІЙ ФОРМІ, АБО БУДЬ-ЯКІ ІНШІ ДІЇ, ВЧИНЕНІ З МЕТОЮ ВИКЛИКАТИ СТРАХ, ТРИВОГУ, ПІДПОРЯДКУВАТИ ОСОБУ СВОЇМ ІНТЕРЕСАМ, ЩО МАЮТЬ ОЗНАКИ СВІДОМОГО ЖОРСТОКОГО СТАВЛЕННЯ.

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила ініційований Міністерством юстиції законопроект, який передбачає введення комплексу заходів для протидії булінгу – агресивного ставлення до інших, передусім підлітків шкільного віку. Головне територіальне управління юстиції у Київській області підготувало тези, в яких подано короткий виклад найголовніших положень нового законодавства.

Автори документа переконані, що новий законопроект дозволить захистити права дітей і співробітників навчального закладу на законодавчому рівні.

ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНА ЗА БУЛІНГ?

В залежності від частоти/складу/cпособу вчинення правопорушення:

·  за вчинення булінгу вперше – штраф від 340 до 850 гривень;

·  за повторне вчинення протягом року після накладення адміністративного стягнення, вчиненння відносно неповнолітнього, вчинення з особливою жорстокістю – штраф від 1700 до 3400 гривень.

В залежності від суб’єкта:

·  за вчинення малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років – штраф від 340 до 850 гривень накладається на їхніх батьків або осіб, які їх замінюють;

·  за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником/засновником закладу освіти – штраф від 850 до 1700 гривень.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Сподіваємося, ви розумієте, що якість знань залежить від того, як систематично учень відвідує заняття в школі. Відповідно до Закону України „Про освіту" відповідальність за відвідування дітьми уроків несуть батьки.

Пропонуємо вам ознайомитися з системою роботи  Калитянської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо попередження пропусків занять учнями закладу освіти.
1. Щоденно класний керівник здійснює контроль за відвідуванням занять учнями, відзначає відсутніх у класному журналі, записує прізвище учня (вказує на причину), записує відсутніх на сторінці обліку пропусків уроків учнями школи. У зв'язку з цим нагадуємо, що батьки зобов'язані своєчасно інформувати класного керівника про причину відсутності дитини до початку занять.

2. Пояснювальним документом про відсутність учня на уроках вважається:
медична довідка з печаткою лікаря і установи;
заява від батьків, підписана класним керівнико і директором школи, виданий наказ про дозвіл не відвідувати урок;

3. Відпускати учнів з уроків без пояснювальних документів не дозволяється.

4. Випускати учнів із школи у зв'язку з поважною причиною дозволяється тільки з дозволу класного керівника або чергового адміністратора по школі.

5. Соціальний педагог у кінці тижня здає інформацію про відвідування занять учнями у районний відділ освіти, в якій вказує кількість пропусків і їх причину та виті заходи щодо усунення пропусків без поважних причин.

Правила люблячих батьків

Пам'ятайте:

  • Якщо дитину постійно критикувати – вона вчиться ненавидіти.

 • Якщо дитина живе у ворожнечі – вона вчиться агресивності.

 • Якщо дитину висміють – вона стане замкнутою.

 • Якщо дитина зростає у докорах – формується почуття провини.

 • Якщо дитину підбадьорюють – вона починає вірити в себе.

 • Якщо дитину хвалять – вона вчиться бути вдячною.

 • Якщо дитина зростає в чесності – вона вчиться бути справедливою.

 • Якщо дитина живе у безпеці – вона вчиться вірити людям.

 • Якщо дитину підтримують – вона вчиться цінувати себе.

 • Якщо дитина живе у розумінні і доброзичливості – вона вчиться знаходити любов у цьому світі.