Булінг - ЦЕ МОРАЛЬНЕ, АБО ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО, АГРЕСІЯ У БУДЬ-ЯКІЙ ФОРМІ, АБО БУДЬ-ЯКІ ІНШІ ДІЇ, ВЧИНЕНІ З МЕТОЮ ВИКЛИКАТИ СТРАХ, ТРИВОГУ, ПІДПОРЯДКУВАТИ ОСОБУ СВОЇМ ІНТЕРЕСАМ, ЩО МАЮТЬ ОЗНАКИ СВІДОМОГО ЖОРСТОКОГО СТАВЛЕННЯ.

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила ініційований Міністерством юстиції законопроект, який передбачає введення комплексу заходів для протидії булінгу – агресивного ставлення до інших, передусім підлітків шкільного віку. Головне територіальне управління юстиції у Київській області підготувало тези, в яких подано короткий виклад найголовніших положень нового законодавства.

Автори документа переконані, що новий законопроект дозволить захистити права дітей і співробітників навчального закладу на законодавчому рівні.

ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНА ЗА БУЛІНГ?

В залежності від частоти/складу/cпособу вчинення правопорушення:

·  за вчинення булінгу вперше – штраф від 340 до 850 гривень;

·  за повторне вчинення протягом року після накладення адміністративного стягнення, вчиненння відносно неповнолітнього, вчинення з особливою жорстокістю – штраф від 1700 до 3400 гривень.

В залежності від суб’єкта:

·  за вчинення малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років – штраф від 340 до 850 гривень накладається на їхніх батьків або осіб, які їх замінюють;

·  за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником/засновником закладу освіти – штраф від 850 до 1700 гривень.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Сподіваємося, ви розумієте, що якість знань залежить від того, як систематично учень відвідує заняття в школі. Відповідно до Закону України „Про освіту" відповідальність за відвідування дітьми уроків несуть батьки.

Пропонуємо вам ознайомитися з системою роботи  Калитянської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо попередження пропусків занять учнями закладу освіти.
1. Щоденно класний керівник здійснює контроль за відвідуванням занять учнями, відзначає відсутніх у класному журналі, записує прізвище учня (вказує на причину), записує відсутніх на сторінці обліку пропусків уроків учнями школи. У зв'язку з цим нагадуємо, що батьки зобов'язані своєчасно інформувати класного керівника про причину відсутності дитини до початку занять.

2. Пояснювальним документом про відсутність учня на уроках вважається:
медична довідка з печаткою лікаря і установи;
заява від батьків, підписана класним керівнико і директором школи, виданий наказ про дозвіл не відвідувати урок;

3. Відпускати учнів з уроків без пояснювальних документів не дозволяється.

4. Випускати учнів із школи у зв'язку з поважною причиною дозволяється тільки з дозволу класного керівника або чергового адміністратора по школі.

5. Соціальний педагог у кінці тижня здає інформацію про відвідування занять учнями у районний відділ освіти, в якій вказує кількість пропусків і їх причину та виті заходи щодо усунення пропусків без поважних причин.

Правила люблячих батьків

Пам'ятайте:

  • Якщо дитину постійно критикувати – вона вчиться ненавидіти.

 • Якщо дитина живе у ворожнечі – вона вчиться агресивності.

 • Якщо дитину висміють – вона стане замкнутою.

 • Якщо дитина зростає у докорах – формується почуття провини.

 • Якщо дитину підбадьорюють – вона починає вірити в себе.

 • Якщо дитину хвалять – вона вчиться бути вдячною.

 • Якщо дитина зростає в чесності – вона вчиться бути справедливою.

 • Якщо дитина живе у безпеці – вона вчиться вірити людям.

 • Якщо дитину підтримують – вона вчиться цінувати себе.

 • Якщо дитина живе у розумінні і доброзичливості – вона вчиться знаходити любов у цьому світі.